Opublikowano Dodaj komentarz

Kiedy wszystko zacznie wracać do normalności? ?

Mija już tydzień od czasu radykalnych decyzji jakie podjęło Państwo do walki z naszym wirusowym wrogiem z Chin. ??Pojawił się moment, kiedy wiele firm rozważa zawieszenie działalności i liczy jak długo może funkcjonować w obecnej sytuacji.
Partia rządząca dalej udowadnia jak niewiele znaczą dla nich przedsiębiorcy i nie rozumieją, że to właśnie te osoby odpowiadają za gospodarkę kraju.?
Każdy liczy swój budżet i kalkuluje jak długo są w stanie tak funkcjonować.
Kiedy wszystko zacznie wracać do normalności, żeby dobrze rozplanować oszczędności na przyszłość? ?

W momencie, gdy przebieg rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie wyglądał tak samo, jak w Chinach, to wszystko powinno zacząć wracać do normy pod koniec kwietnia (na przełomie stycznia-lutego Chiny wprowadziły przynoszące pozytywne rezultaty do walki z wirusem i aktualnie mogą pochwalić się dniami bez nowych zakażeń).?‍?. W tym momencie Chiny czują się zagrożone powrotem choroby z powodu osób przylatujących do ich Państwa.

Niestety w naszym przypadku nie wygląda to tak samo jak w Chinach. W Państwie Środka ogłoszono chociażby nakaz chodzenia w maseczce ?poza miejscem zamieszkania, a w dzielnicach, gdzie stwierdzono zakażenia były przeprowadzane kontrole stanu zdrowia, ponadto klamki czy też przyciski w windach oklejano folią, wymienianą kilka razy dziennie, a same windy w całości dezynfekowano.?
Nasze Państwo raczej nie wprowadzi takich kroków ze względu na brak maseczek i budżet. ?‍⚕️
Na szczęście na naszą korzyść działają takie czynniki, jak mniejsze skupiska osób i większa wiedza na temat naszego niewidocznego wroga.?

Jedno jest pewne wszystko z czasem będzie wracało do normy – co do tego jesteśmy zgodni. Nie znamy jedynie dokładnej daty.?
Aktualnie transakcje na rynkach są przesuwane w czasie.

Jeżeli liczba zachorowań zacznie spadać do 0 gospodarka gwałtownie przyspieszy. ?‍?

Można to łatwo zauważyć na podstawie przesunięć transakcji mieszkaniowych. W tym momencie większość biur deweloperskich jest zamkniętych dla klientów, a w bankach pracuje połowa osób. ?
Mimo to liczba osób zainteresowanych zakupem mieszkań nie spada, co widać po statystykach wejść na strony internetowe?, gdzie oferowane są mieszkania na sprzedaż. Dodatkowo zostały obniżone stopy procentowe?, co także zdecydowanie zachęca do zakupów – dzięki temu kredyty stały się jeszcze tańsze niż były, więc wynajem tym bardziej nie będzie się opłacał.

Oczywiście sami mamy wpływ jak szybko wszystko wróci do normalności. Po prostu #ZOSTANWDOMU . ?

Jeżeli chcecie bez wychodzenia z domu policzyć zdolność kredytową lub macie pytania śmiało piszczcie!
Moje usługi są bezpłatne.

Wszystkim życzę dużo zdrowia i do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *